Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα ΕΠΣΑ πανηγύρισε η ομάδα μας, η οποία επικράτησε του Γ.Σ Αργυρούπολης με 1-0. Το γκολ της Δόξας Βύρωνα σημείωσε ο Γιαννόπουλος στο 38ο λεπτό της αναμέτρησης έπειτα από “ριμπάουντ” που πήρε στο πλασέ του Κρίκου. Η “Κυανή Θεά” πάλεψε σε όλο το 90λεπτο, βγάζοντας στο χορτάρι ψυχή και αυταπάρνηση. Αξίζει να σημειώσουμε, πως ντεμπούτο έκανε ο 17χρονος τερματοφύλακας της ομάδας μας Στράτος Μπονατάκης, ο οποίος κράτησε το 0 δείχνοντας εξαιρετικά στοιχεία.

Οι Ενδεκάδες:

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ: Μπονατάκης, Πιτσινός (40′ λ.τρ. Φυρίγος), Αγγελακόπουλος, Κίλιας, Λιάπας, Μαστρογιάννης, Σαλίου, Γιαννόπουλος (82′ Ντουντίγια), Τσαουρδάς (75′ Νικόλα), Κρίκος, Μανάρας.

Γ.Σ. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ: Παγούδης, Χιόνης (80′ Δρακούλης), Γοργάκης, Γεωργάκας (62′ Κοκκινέλης), Γιαννίκος, Ντούβλης, Λεβέντης, Υφαντής, Γκρεβτσίδης, Κουντουριώτης (46′ Παπαντωνάκης), Μεντόλι (65′ Δρακοντίδης).